Достапни линкови

Нови 14 пациенти сомнителни на А Х1 Н1 во Македонија


Во изминативе 24 часа во скопските болници се хоспитализирани 14 лица со сиптоми на грипот А Х1 Н1, соопшти министерството за здравство. На Клиниката за инфективни болети примени се 6 пациенти, а на Клиниката за детски болести и на Институтот за белодробни заболувања кај децата се хоспитализирани 8 деца со сиптоми на грипот.


XS
SM
MD
LG