Достапни линкови

Повреден гувернер во Авганистан


Претставник на авганистанската влада соопшти дека гувернерот на источната провинција Хост бил полесно повреден откако денеска експлодирала бомба во близина на неговиот дом. Во нападот немало други повредени. Провинцијата Хост која се граничи со Пакистан е една од најпознатите проблематични провинции во Авганистан.
XS
SM
MD
LG