Достапни линкови

Сообраќајна несреќа во Боливија, 22 мртви


Најмалаку 22 луѓе загинале а 28 се повредени во судар меѓу автобус и автомобил во централниот дел на Боливија. По сударот , и двете возила паднале во провалија висока 80 метри. Автомобилските несреќи се чести во Боливија, а тоа се должи на лошите патишта и старите превозни средства
XS
SM
MD
LG