Достапни линкови

Ал Каеда виновни за смртта на 7 агенти на ЦИА?


Преку порака постирана на интернет, припадници на Ал Каеда наводно тврделе дека тие се виновни за смртта на 7 агенти на ЦИА кои на 30 декември загинаа во источен Авганистан, соопштила една американска група за мониторинг на интернет страници. Во пораката се наведува дека нападот врз агентите е одговор на американското учество во нападите на пакистанскиот племенски регион.
XS
SM
MD
LG