Достапни линкови

Израел:Нуклеарен Иран е закана за светскиот поредок


Министерството за одбрана на Израел го најави завршување на изградбата на ракетниот одбранбен систем, чија цел е да ги заштити своите граѓани од напади од милитанти од Газа или Либан. Но системот не е ефикасен против далекосежните проектили,какви што поседува Иран . Израелскиот заменик-министер за надворешни работи Даниел Ајалон изјавил дека нуклеарен Иран ќе го уништи светскиот поредок и ке допринесе до трка за нукеларно наоружување какво досега не е видено.
XS
SM
MD
LG