Достапни линкови

Руската полиција убила 2 милитанти во Дагестан


Руската полиција во контраразузнавачка операција убила двајца двајца милитанти во Дагестан. Милитантите ја нападнале полицијата со гранати, а по неколку часовната претрелка тие биле совладани. Еден од убиените е Исмаил Ишакајев кој е баран за организирање на неколку бомбашки напади. Операцијата е ден по самоубиствениот бомбашки напад на полициска станица во близина на дагестанскиот главен град Махатчкала, во кој животот го загубија 6 полицајци.
XS
SM
MD
LG