Достапни линкови

Временска прогноза-денеска облачно


Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Претпладне ќе има појава на магла по одделни котлини. Во западните делови со услови за дожд. Температурата ќе се движи од 3 до 13 степени. Во Скопје слично врем со температура до седум степени.
XS
SM
MD
LG