Достапни линкови

Словачкото аеродромско обезбедување ја призна грешката


Словачките официјални лица денеска соопштија дека поради неуспешен тест на обезбедувањето на аеродромот еден маж од земјата успеал да пренесе експлозив во неговиот куфер на летот до Даблин. Инцидентот се случил поради смешна и непрофисионална грешка. Поранешниот шеф на американското оделение за внатрешна безбедност Кларк Кент го оцени тестот како лудост. Патникот кој е електричар по потекло од Словачка, а живее во Ирска, беше задржан неколку часа од ирската полиција, пред вчера да биде пуштен на слобода.
XS
SM
MD
LG