Достапни линкови

Груевски ја заврши посетата на Израел


Македонскиот премиер Никола Груевски се сретна со лидерката Ципи Ливни на најголемата израелска опозициска партија Кадима и со тоа ја заврши тридневната посета на Израел. Груевски со Ливни разговарал за зајакнување на меѓусебната соработка на политички и економски план и размениле мислења за состојбите во двете земји и предизвиците со кои се соочуваат.
XS
SM
MD
LG