Достапни линкови

4 мртви во експлозија на мина во Авганистан


Во експлозија на мина во источниот дел на Авганистан во покраината Нанграхар животот го загубија 4 деца, а десетици се повредени, меѓу кои има и 9 војници на НАТО. Авганистанското министерство за внатрешни работи соопшти дека експлозијата се случила кога полициско возило ја нагазило мината. Според полицијата, зад инцидентот стојат терористите.
XS
SM
MD
LG