Достапни линкови

11 Талибанци убиени во Пакистан


Пакистанските разузнавачки официјални лица соопштија денеска дека најмалку 11 луѓе се убиени, кога САД извршиле ракетен напад на една зграда, која била талибански тренинг центар во регионот Вазиристан. Според нив САД извршиле уште еден напад додека Талибанците се обидувале да ги земат телата на загинатите под урнатините. Во западен Ваџиристан кој се наоѓа на границата со Авганистан се засолнети членови на Ал Каеда и на други тероористички групи.
XS
SM
MD
LG