Достапни линкови

22 нови пациенти со сиптоми на А Х1 Н1 во Македонија


Во скопските болници се хоспитализирани 22 нови пациенти со сиптоми на грипот А Х1 Н1 во изминативе 24 часа, соопшти министерството за здравство. На Клиниката за инфективни болести има 6 нови пациенти, а во Воената Болница се примени 3. На Клиниката за детски болести и на Институтот за белодробни заболувања кај децата хоспитализирани се 13 деца со сиптоми на грипот.
XS
SM
MD
LG