Достапни линкови

Студ, снег и мраз во Западна Европа


Студен бран ја зафати западна Европа со температури до минус 19 степени. Снегот и мразот, пак предизвикаа сообракајни проблеми и доцнења во повеке држави како Британија, Германија, Франција. Во Манчестер се затворени училиштата и аеродромот, а фудбалските натпревари се откажани во цела Британија. Во текот на престојниот викенд се очекува уште поголем студ од Сибир.
XS
SM
MD
LG