Достапни линкови

Православните христијани денеска го слават Бадник


Православните христијански верници во Македонија денеска го слават Бадник, ден пред големиот празник Рождество Христово - Божик. Бадник традиционално се одбележува во храмовите на МПЦ, а главниот собир е пред Соборниот храм „Свети Климент Охридски“ во Скопје.
XS
SM
MD
LG