Достапни линкови

Во напад врз касарна во Кашмир загинаа 3 пакистански војници


Полицијата во Пакистан соопшти дека при бомбашки напад во една касарната во Кашмир биле убиени најмалку тројца војници. Во експлозијата во Тарар Кхул биле ранети и 11 лица. Над 500 луѓе се убиени во Пакистан во напади на милитантите од средината на октомври, кога армијата започна офанзива против талибански милитанти врз нивните упоришта во близина на авганистанската граница.
XS
SM
MD
LG