Достапни линкови

Екстремистичките групи заинтересирани за Балканот ?


Министерот за надворешни работи на Израел Авигодор Либерман изјави дека Балканот е следна дестинација на екстремистичките групи како Ал-Каеда. Либерман, во изјава за новинаската агенција „Асошиејтед Прес“ додаде дека на оваа тема веќе разговарал со македонскиот премиер Никола Груевски. Запрашан дали има конкретни докази, израелскиот министер за надворешни работи посочи дека на Балканот се регистрирани сомнителни парични трансакции од Муслимански организации.
XS
SM
MD
LG