Достапни линкови

Денеска е Бадник


Православните христијани денеска го слават Бадник. По обичај, најмладите веќе се излезени на коледе а вечерва се принесува традиционалната божиќна вечера. По повод празникот денеска во православниот храм „Свети Климент Охридски“ во Скопје се организира бадникова прослава.
XS
SM
MD
LG