Достапни линкови

Српскиот претседател Тадиќ за Божиќ во Косово


Српскиот претседател Борис Тадиќ Божиќ ќе го помине со монасите и верниците во манастирот Високи Децани во Косово, соопшти денеска неговиот кабинет. Тие за плановите на Тадиќ го известиле и високиот претставник на ЕУ за надворешна политика и безбедност. Косовските власти му одобрија на српскиот претседател да ја посети земјата, ако престојот не го злоупотребува за политички говори.

XS
SM
MD
LG