Достапни линкови

Нарачателот на знакот од Аушвиц се предаде на полицијата


Водачот на една неонацисичка група, кој ја нарачал кражбата на знакот "Работата ќе ве ослободи" од еден поранешен логор во Аушвиц сам и се предал на на полицијата, соопштија полските медиуми. Тој планирал да го продае знакот и парите да ги искористи за терористичките акции на групата, меѓу кои и напдот на шведскиот парламент.

XS
SM
MD
LG