Достапни линкови

Џилани-Пакистан поуспешен од Западот во борба со Талибанците


Пакистанскиот премиер Јусуф Раза Џилани соопшти денеска дека успехот на земјата во борбата против Талибанците се должи на тоа што таа е во силен контраст со контра-разузнавачките напори на меѓународните безбедносни сили во Авганистан. Вашингтон вршеше притисок врз Ислмабад да му пружи помош на Авганистан, но официјалните лица од Пакистан соопштија дека тие се концентрирани на совладувањето на екстремистичките групи во земјата.
XS
SM
MD
LG