Достапни линкови

Ирачката полиција конфискувала артефакти стари 4000 години


Ирачката полиција соопшти денеска дека конфискувала 29 артефакти сокриени во јужниот дел на земјата, кои се стари 4000 години и кои според нив требало да бидат шверцуваени во Иран. Аретфактите потекнуваат од сумерската цивилизација. Артефактите кои се постари од 200 години според законот во Ирак им припаѓаат на властите.
XS
SM
MD
LG