Достапни линкови

Авганистанскиот парламент го одложи одморот


Авганистанскиот парламент соопшти денеска дека ќе го одложи зимскиот одмор се додека не се изгласаат номинациите за новиот кабинет на претседателот Хамид Карзаи. Парламентот за новата листа на кандидати ќе гласа во сабота. Карзаи вчера им нареди на законодавците да го одложат одморот, откако ги одбија 17 од 24 кандидати за неговиот кабинет.
XS
SM
MD
LG