Достапни линкови

Иран прогласи 60 странски организации и медиуми за непријателскиИранското министерство за разузнавање објави листа на 60 меѓународни организации и медиуми, вклучувајки ја и Радио Слободна Европа, Радио Фарда, кои ги обвинува за вмешаност во протестите на опозицијата во Иран по изборите. Според иститот извор, наведените дејствувале против иранскиот режим и биле пример на субверзивни организации поради што со нив е забранета секаква соработка.
XS
SM
MD
LG