Достапни линкови

Прекин на хуманитарната помош за јужна Сомалија


Светската програма за храна на Обединетите Нации ги суспендира активностите за доставување помош во јужна Сомалија поради закани од бунтовниците, поврзани со Ал Каеда. Поради зачестените напади на милитантите, околу милион луѓе во тој дел земјата ќе останат без неопходната хуманитарна помош.
XS
SM
MD
LG