Достапни линкови

Студ и снег во поголемиот дел од Европа


Екстремно ниските температури и снежните врнежи предизвикаа проблеми во повеќе земји во Европа. Во Полска, во текот на изминатата ноќ од студ умреле 4 лица, со што, во оваа зима, бројката на умрени од студ е над 120. Студот и снегот во Велика Британија предизвикаа хаос во сообраќајот, доцнење на возовите и затворање на некои аеродроми.
XS
SM
MD
LG