Достапни линкови

Ахмадинеџат во посета на Туркменистан


Иранскиот претседател Махмуд Ахмадинеџат денеска ќе го посети Туркменистан при што ќе биде пуштен во употреба и вториот гасовод меѓу двете земји. Предвидено е Ахмадинеџат да има средби со претседателот на Туркменистан Гурбангули Бердимухамедов.
XS
SM
MD
LG