Достапни линкови

Шпанија со мерки за намалување на невработеноста во ЕУ


Во Мадрид денеска ќе се одржи состанок на поранешни официјални претставници на Европската Унија, на покана на шпанскиот премиер Хозе Луис Запатеро. На состанокот ќе биде разгледано со какви мерки Шпанија како земја претседавач во Европската Унија може да придонесе во решавањето на економската рецесија и невработеноста.
XS
SM
MD
LG