Достапни линкови

Агент на Ал Каида ги убил припадниците на ЦИА во Авганистан


Американските медиуми јавија дека бомбашот самоубиец кој уби седум агенти на ЦИА, како и јордански разузнавачки офицер во Авганистан, бил двоен агент на Ал Каида од Јордан. Медиумите јавија дека бомбашот бил идентификуван како Хуман Кхалаи Абу Мулал, имал 36 години и работел како лекар во Јордан.
XS
SM
MD
LG