Достапни линкови

5 Американци негираат дека планирале напади во Пакистан


Петте американци кои се затворени во Пакистан соопштија дека не планирале да извршат терористички напади во земјата. Тие беа уапсени во декември, под сомнение дека сакале да контактираат со исламистичка милитантна група за да извршат терористички напади на цели во Пакистан. Според адвокатот на обивинетите Мохамад Амир Кан тие за време на денешното судење негирале дека имале врски со милитантите.
XS
SM
MD
LG