Достапни линкови

Српската и албанската мафија меѓу 10 најмоќни во светот


Српската и албанската мафија се на листата на десетте најмоќни организирани криминални групи во светот, според лондонскиот Дејли Њуз и мадридскиот Диарио. Според двата весника тие се одбрани поради нивното учество во криминални активности, како трговија со дрога и оружје. Српската мафија се наоѓа на осмото место, а албанската на деветото. На првите три места се руската, италијанската и колумбиската мафија.


XS
SM
MD
LG