Достапни линкови

Словачка ќе ги повлече војниците од Косово до крајот на 2010


Словачка планира да ги повлече своите војници од Косово до крајот на годинава. Словенечкиот министер за одбрана Јарослев Башка соопшти дека 139 војници кои во Косово се под команда на НАТО ќе се вратат дома до крајот на 2010 година. Словачка ќе остави само 20 луѓе во разузнавачките служби.

XS
SM
MD
LG