Достапни линкови

Делегацијата на Европскиот Парламент не го посети Иран


Иранското министерство за надворешни работи соопшти дека делегацијата на Европскиот Парламент ја одложила посетата на земјата. Според министерството датата на средбата е променета за да има подобра и поконструктивна заедничка парламентарна соработка. Шефот на германската делегација, Барбара Лошбихлер соопшти дека посетата е бесмислена, бидејќи средбите со опозициските политичари се блокирани.
XS
SM
MD
LG