Достапни линкови

Франција ја затвори амбасадата во Јемен


Франција ја затвори својата амбасада во Јемен, поради страхување од можни напади на милитантите. Министерството за надворешни работи соопшти дека амбасадорот побарал од француските граѓани во Јемен да бидат внимателни и да избегнуваат патувања, поради моменталната ситуација. Претходно САД и Британија ги затворија амбасадите во земјата.
XS
SM
MD
LG