Достапни линкови

42 мртви во Индија поради студеното време


Во Индија викендов поради студеното време животот го загубија 42 лица, соопштија денеска индиските власти. Училиштата во земјата се затворени, а властите издвоиле милион ипол евра за помош на загрозените граѓани. Поради лошите временски услови железничкиот и авио собраќајот во земјата се одвива отежнато.
XS
SM
MD
LG