Достапни линкови

Јужноафриканскиот претседател со три жени


Јужноафриканскиот претседател Јакоб Зума по денешната традиционална свадбена церемонија ќе има три сопруги. Тобека Мадиба во минатиот мај, заедно со неговите две жени, присуствуваше на инаугурацијата на Зума. Полигамијата во Јужна Африка е легална. Инаку, Зума веќе еднаш се има разведено, а една од неговите претходни сопруги се самоубила во 2000 година.
XS
SM
MD
LG