Достапни линкови

Во Авганистан загинаа пет странски војници


Четворица американски војници загинаа во експлозија на бомба на југот на Авгнаистан, соопшти претставник на НАТО силите во таа земја. Станува збор за први американски жртви во 2010 година. Во меѓувреме, од повредите здобиени вчера во провинцијата Хелманд, починал и еден британски војник.
XS
SM
MD
LG