Достапни линкови

При лавина во Швајцарија 4 мртви


Најмалку четворица луѓе загинале во две одвоени лавини на швајцарските Алпи, соопштила тамошната полиција. Според соопштението на полицијата, во првата лавина загинале скијачи, а во другата луѓето кои се обидувале да им помогнат . Досега не се знае точната бројка на тоа колку луѓе сеуште се водат како изчезнати.

XS
SM
MD
LG