Достапни линкови

Британецот кој беше заложеник во Ирак се врати дома


Ослободениот британскиот заложеник Питер Мур кој помина 2,5 години во затвор во Ирак се врати во Велика Британија. Тој изјавил дека е воодушевен што се вратил дома и што си го видел семјството. Мур кој е специјалист за компјутери заедно со уште 4 други мажи беше киднапиран во мај 2007-та во ирачкиот главен град Багдад. Другите киднапирани се сметаат за мртви.

XS
SM
MD
LG