Достапни линкови

1 мртов при напад во дискотека во Косово


Во дискотека во косовскиот град Пеќ едно 25 годишно момче е убиено, а тројца се повредени, кога непознат напаѓач отворил оган врз присутните. Според очевидците тој почнал да пука со два пиштоли врз посетителите на дискотеката Сити Клуб, а по инцидентот побегал во непонат правец.
XS
SM
MD
LG