Достапни линкови

30 жртви поради ладното време во Индија


Во изминативе 24 часа во северниот дел на Индија најмалку 30 луѓе настрадале од ладното време или во инциденти предизвикани од маглата и лошите временски услови. Во железничка несреќа, поради густата магла вчера загинаа 10 луѓе, а 47 се повредени. Во други области на Индија, меѓу кои и Њу Делхи авионските летови или се откажани или одложени, а поради лошата видливост и железничкиот собраќај не функционира.
XS
SM
MD
LG