Достапни линкови

Владата на Малезија бара да се поништи одлуката на судот за Алах


Владата на Малезија соопшти дека ќе достави жалба до судот кој им дозволи на Христијаните зборот Алах да го користат наместо Господ. Минатата недела судот ја донесе одлуката, по мирните протести на муслиманите за кои властите се плашеа дека ќе прераснат во судири меѓу муслиманската и кинеската и индиската заедница, кои се од христијанска, будистичка и хинду вероисповед.
XS
SM
MD
LG