Достапни линкови

1 жена загина во несреќа на релито Дакар


Една жена го загуби животот, а двајца се повредени, кога еден учесник на релито Дакар кое се одржува во Аргентина загубил контрола врз автомобилот и удрил во толпа луѓе. Според извештајот тие го гледале релито надвор од безбедносната зона наменета за гледачите. Релито Дакар започна да се одржува пред 30 години, а досега најмалку 50 учесници загинале за време на трката.
XS
SM
MD
LG