Достапни линкови

2 мртви во експлозија на бомба во Пакистан


Во експлозија на бомба во Пакистан животот го загубија 2 лица, а 4 се повредени. Целта на нападот биле племенските страешини, кои тргнале да се сретнат со локалните официјални лица во градот Џар, кој се наоѓа во близина на границата со Авганистан за да разговараат за спроведување на полиција во регионот за борба со Талибанците.
XS
SM
MD
LG