Достапни линкови

1 мртов во судир на два воза во Турција


Во судар на два патнички воза во близина на градот Билеџик во Турција животот го загуби машинистот на едниот воз, а тројца од персоналот се повредени. Несреќата се случила поради тоа што едниот воз неможел да запре при даден сигнал и притоа се судрил со другиот, кој не бил во движење.
XS
SM
MD
LG