Достапни линкови

Авганистанскиот парламент одби два министри на Карзаи


Авганистанскиот парламент денеска одби Исмаил Кан да го прогласи за министер за енергетика во новиот кабинет на претседателот Хамид Карзаи. Кан во првиот мандат на Карзаи ја извршуваше истата функција. Парламентот одби да го именува и Сарџар Даниш за министер за правда, а претходно го одборија назначувањето на Абдул Рахим Вардак за министер за одбрана.
XS
SM
MD
LG