Достапни линкови

Хрватите најпесимисти за очекувањата во 2010


Најголеми песимисти во врска со очекувањата за 2010 година се жителите на Хрватска, меѓу 33 земји, во кои агенцијата Галуп спроведе истражување за расположението на граѓаните. Според резултатите тие очекуваат оваа година да биде полоша од минатата, за која многумина сметаат дека е една од најлошите во светски рамки во последниве децении.
XS
SM
MD
LG