Достапни линкови

ЕУ го осуди самоубиствениот бомбашки напад во Пакистан


Шефот за надворешни работи на Европската Унија, Кетрин Ештон го осуди вчерашниот самоубиствен бомбашки напад во Пакистан во кој животот го загубија 90 луѓе. Ештон соопшти дека нападот на турнирот за одбојка во Лаки Марват е уште еден во низата, кои се случуваат секојдневно врз жителите на земјата и дека унијата и натаму ќе му дава подршка на Пакистан во борбата против тероризмот.
XS
SM
MD
LG