Достапни линкови

5 мртви во експлозија на бомба во Авганистан


Најмалку 5 луѓе го загубија животот, а 6 се повредени во експлозија на бомба во југозападниот дел на Авганистан, меѓу покраината Фарах и Нимроз. Нападот се случил додека жртвите патувале кон еден пазар, кој често е цел на Талибанците. Според Обединетите Нации во првите 10 месеци мината година се убиени 2038 цивили во Авганистан.
XS
SM
MD
LG