Достапни линкови

Авганистанскиот парламент го одобри министерот за одбрана


Авганистанскиот парламент денеска го одобри назначувањето на Абдул Рахим Вардак за министер за одбрана, кој е првиот изгласан министер од номинираните за новиот кабинет на претседателот Хамид Карзаи. Номинациите за кабинетот Карзаи ги објави при крајот на декември, а голем дел од министрите се истите од неговиот претходен претседателски мандат.
XS
SM
MD
LG