Достапни линкови

Германија бара авганистанските сили да започнат да раководат со безбедноста


НАТО оваа година треба да започне да ја префрла одговорноста за безбедноста во Авганистан на локални сили во земјата, соопшти германското министерство за надворешни работи. На 28 јануари во Лондон ќе се одржи меѓународна конференција на НАТО сојузниците за состојбата во Авганистан. Германија во моментов има 4500 војници во земјата.
XS
SM
MD
LG